Bilgilendirme

Hizmetlerimiz

KLİNİKLERİMİZ

vHasta odası sayısı : 114

vHasta yatak sayısı (ybü dahil) tescilli: 200

vYoğun bakım ünitesi yatak sayısı: 42

vHasta odalarında, hastanın güvenliği ve konforunu temin edecek şekilde uygun havalandırma ve aydınlatma koşulları sağlanmıştır.

vGerekli kişisel temizlik alanları ve mobilyalar mevcut olup, hasta yatakları ve refakatçiler için kullanılan koltuk/kanepe pozisyon verilebilir özelliktedir.

vHastalarımızın hemşire çağırma butonları sayesinde sağlık personelimize anında ulaşabilme imkânları vardır.

vOdalarımızın genel temizliği günün belirlenen saatlerinde yapılarak, kayıt altına alınmaktadır.

vYatan hastalarımıza, servise yatırıldıklarında düzenli olarak kullandığı ilaçlar, tıbbi cihazlar, beslenmeleri, kontrol zamanları, sigara kullanan hastalara sigarayı bırakma tavsiye eğitimi, el hijyeni vb. eğitimler verilmektedir.

vHasta yakınlarına da kahvaltı ve yemek saatleri, ziyaret saatleri ve kuralları, telefon kullanımı, tuvalet ve banyo kullanımı, hemşire çağrı sistemi kullanımı vb. konularda eğitimler verilir.

vHastanemiz klinik hizmetleri 08.00 -16.00 arası normal mesai, 16.00- 08.00 arası nöbet hizmeti olarak yürütülmektedir.

ACİL SERVİS

Hastanemizin A Blok zemin katında bulunan acil servisimizde, 7 gün 24 saat kesintisiz acil muayene ve tedavi işlemleri sunulmaktadır.

  • Acil servise başvuran tüm hastaların şikâyetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak, muayene öncelikleri belirlenir ( triaj )
  • Acil servis fiziksel 1.seviye, hizmet sunumu açısından 3. Seviye ile seviyelendirilmiştir. Muayene alanları, resüsitasyon odası, müşahede odası (18 yatak), müdahale odası, tedavi alanı, hasta bekleme alanı, triaj, primer tedavi birimi, görüntüleme ünitesi bulunmakta olup ambulans hasta girişi ve ayaktan hasta girişi ayrı olarak düzenlenmiştir.

GÜVENLİK:

Hastanemizde 24 saat güvenlik hizmeti verilmektedir. Kamera sistemiyle tüm giriş ve çıkışlar kayıt altına alınmaktadır.

YAŞLI VE ENGELLİLERE YÖNELİK HİZMETLERİMİZ

  • Hastanemizde engellilere yönelik düzenlemeler mevcuttur.
  • Hasta Kabul Birimimizde engellilere yönelik kayıt bölümü mevcuttur.
  • Yaşlı ve engelli hastalarımız hastanemize başvurması halinde karşılama ve yönlendirme personelimiz hastaya, hastaneye girişinden çıkışına kadar tüm işlemlerinde refakat eder.
  • Hastanemizde hasta odaları tuvalet ve banyolar engelli hastalarımıza göre düzenlenmiştir. Ayrıca Engelli polikliniğimiz bulunmaktadır.
  • Engellilere yönelik otoparkımız mevcuttur.


25 Nisan 2023