Bilgilendirme

Hastanemize Başvuru İşlemleri

Hastanemizde üç şekilde başvurarak muayene olabilirsiniz:

1) MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİNDEN (MHRS) 182'Yİ ARAYIP RANDEVU ALARAK;

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığı'na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için Alo182 hattından Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ni arayarak operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin Amaçları Nelerdir?

 • Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
 • Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması) suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

MHRS’den en erken ne zaman randevu alınabilir?

Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ve ağız ve diş sağlığı merkezlerine sabah saat 07.00’ye kadar aynı gün içerisine, 07.00’den sonra ise en erken 1, en geç 15 gün sonrasına randevu oluşturabilirsiniz.

Aile hekimlerinden de aynı güne (en erken yarım saat sonrasına), en geç 15 gün sonrasına randevu alınabilmektedir

Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir:

ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr/ https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

 • MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.
 • Web'den randevu almak için;

  Daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 • MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.
 • Hastanemizde danışma yönlendirme elemanlarıMHRS hizmeti vermektedir
 • Saat ve poliklinikler farklı olmak kaydıyla aynı güne, kurum başına en fazla ikifarklı branş hekimine randevu alınabilmektedir.
 • Randevu saatinden 15 dk önce muayene olacağınız polikliniğe kimliğiniz ile birlikte geliniz.

Randevu Nasıl İptal Edilir?

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan ekranın üst bölümünde yer alan "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Akıllı cihazınızdan MHRS Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

ALO 182 çağrı merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.2) HASTANEYE GELEREK MUAYENE OLABİLİRSİNİZ

Muayene saatlerimiz:

08.30-12.00

13.00-16.20

 • vHastanemize başvuracak hastaların hasta kabul ve diğer işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yaptırabilmeleri için TC Kimlik numarasını gösteren resmi kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet veya kurum belgesi) istenecektir. Lütfen yanınızda getirmeyi UNUTMAYINIZ.

  vHastalarımız öncelikle muayene olacakları branşı ve ilgili hekimi seçerek, hastanemizin kardiyoloji ve göğüs hastalıkları bölümlerinin zemin katlarında bulunan, hasta kayıt birimlerine başvurarak bilgisayar kayıt işlemlerini yaptırabileceklerdir.

  vMuayene için size verilen muayene etiketindeki (hasta barkodundaki) sıranızı ilgili poliklinik önünde bekleyebilirsiniz.

  vÜcretli muayene olacaksanız, vezneye uğrayarak muayene ücretini yatırınız ve size verilen muayene etiketiyle muayene olacağınız polikliniğe gidiniz.

  vPoliklinik girişindeki hasta çağrı ekranındaki isim sırasına göre muayene olmak için çağırılacaksınız.

  vMuayene olan hastaların mahremiyeti açısından, poliklinik giriş kapısı üstündeki hasta çağrı ekranı otomasyonu üzerinde isminiz yanmadıkça lütfen içeriye girmeyiniz.

  vMuayene sonrası doktorunuz tarafından size verilen tahlil, röntgen vb. isteklerinizi bilgisayar ortamına girildikten sonra, verilen yönlendirme formu ile ilgili birimlere gidip tahlillerinizi yaptırınız.

  vSizden istenen kan tahlil sonuçlarınızı, röntgen, ultrasonografi, BT vb. işlemleriniz bilgisayar ortamından ve PACS sunucusundan otomatik olarak doktor tarafından bilgisayar otomasyonu üzerinden görebilmektedir.

  vSonuç almak için lütfen beklemeyiniz. Gitmiş olduğunuz poliklinik sekreterleri size yardımcı olacaklardır.

  vAyrıca hastanemiz web sitesinden online İşlemler başlığı altında;

  Pacs sonuçları ve laboratuvar sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

3) Acil Polikliniklerimizde 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir

02 Mayıs 2023